Teknoloji

The Walking Dead: Kaderler Bize Ne Sunuyor? Tüm Detaylar

 
The Walking Dead: Destinies adlı oyunu biliyorsunuz. Geçtiğimiz dönemde fragmanıyla gündeme gelen ve olayları değiştirebileceğimiz yapım, vizyona girmesine gerçekten çok yakın. 17 Kasım’da piyasaya sürülmeye hazırlanan oyun, PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC için dijital olarak yayınlanmayı bekliyor, ardından Aralık ayında fiziksel versiyonları da biz oyuncuların beğenisine sunulacak.
 
TWD evreni
 
Bildiğiniz gibi The Walking Dead’in klasik dünyasında geçen bu yapımda diziden bağımsız olarak olayların gidişatına dokunabiliyorsunuz ve burada yaptığımız seçimler ve atılımlar çok önemli. Bildiğiniz gibi oyunda seri boyunca Rick isimli karakterle birlikte oynayabiliyoruz ve burada yakın arkadaşımızı öldürmek zorunda kalıyoruz. Ancak bu oyunda tam tersi şekilde ilerlemek zorunda da kalabiliriz. Dolayısıyla burada her oyuncu farklı bir deneyim yaşayabilir ve elbette yaptığımız seçimlerle gidişatı değiştirebiliriz.
 
Durum böyle olunca Rick karakteri yerine onun en yakın arkadaşıyla oynayıp buradaki yerimizi alabiliriz. Oyunun bu noktası oyuncular tarafından oldukça ilgi gördü. Trendi yönlendirmek hem hayranların ilgisini çekiyor hem de yeni oyuncuların gözünden kaçmıyor. Dolayısıyla bu oyunun şu anda beklenen yapımlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.
 
Seçim odaklı bir yapı
 
 
 
Her ne kadar üst düzey bir grafik ve animasyon stili ve tarzıyla karşılaşmayacak olsak da serinin hayran kitlesi aslında oyunun içeriğine oldukça dikkatli bakıyor ve bekliyor. Oyun seçim odaklı bir yapıya sahip. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda seçimler yaparak olayların gidişatını değiştirebiliyor ve farklı sonlara ulaşabiliyoruz.
 
Zombi dünyasında içinde bulunduğumuz yapı içerisinde elbette sadece seçim odaklı bu sistemle değil, aynı zamanda kendi bölgemizi kurup geliştirebileceğimiz, kendi bölgemizi garanti altına alabileceğimiz bir yapıyla da karşılaşıyoruz. Oyunda kritik seçim odaklı anlarda dizideki karakterlerden oluşan ekibimizle ilerleyebiliyoruz ve elbette gidişatı da istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Yer aldığımız yapımda zombileri öldürmek öncelikli amacımız ve her karakteri hayatta tutmaya çalışıyoruz.
 
Birden fazla platformda yayınlanmaya hazırlanan oyunda seride bulunan ikonik bölgeler ve yapılar da yer alıyor. Örneğin Atlanta, Greene aile çiftliği, hapishane ve Woodbury gibi ikonik alanlar bu prodüksiyonun içerisinde yer alıyor ve onlarla birlikte oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Elbette hayranların ilgisini çekecek bu oyun, dizide bulunan yapı ve karakterleri bünyesinde barındırıyor ve hayranların büyük bir kısmına hitap edecek bir sisteme sahip.
 
Dizinin kapsamına bakacak olursak elbette bu dizide geniş bir hayran kitlesi var ve hayran kitlesine hitap etmek çok önemli. Çünkü geniş bir hayran kitlesine sahip olan bu yapım, doğrudan hayranlara hitap etse de elbette geniş kapsamı nedeniyle büyük satış rakamlarına ulaşabiliyor ve bu da oyunun başarısını sağlayabiliyor. Dolayısıyla oyun aslında genel olarak ve büyük ölçüde hayran kitlesine hitap etmek istiyor ve oyundaki olayların bir kısmı doğrudan aktarılıyor, bir kısmının da bizim elimizde değiştirilmesine izin veriliyor. Bu sayede oyun içerisinde ilerlerken aynı zamanda oyunun gidişatına da dokunabiliyor ve serideki olayları bu şekilde değiştirebiliyoruz.
 
Olayların gidişatını değiştirebiliriz
 
 
 
Bu özelliklerin dışında binada kendi yolumuzu çizebileceğimiz, zombilerle birlikte savaşabileceğimiz yepyeni mekanikler mevcut ve bu içeriklerle birlikte oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda The Walking Dead serisinin hikayesini değiştirebilir, kötü adamları kurtarabilir, kahramanları öldürebilir ve sonuçta bunların sonuçlarına katlanmak zorunda kalabiliriz. Oyun içerisinde yapacağımız saldırılar ve seçimler tamamen bize bırakılmıştır ve bu durumda büyük bir özgürlükle oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Bu sonuçlarla oyunda ilerleyerek farklı karakterleri kendi grubumuza alıp istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz. Bunun dışında oyunda farklı silah türleri mevcut ve bu tür zombilere karşı bu silahları istediğimiz gibi kullanmalıyız.
 
Oyunda hem menzilli hem de yakın dövüş silahları mevcut. Dolayısıyla oyunda katanalardan tabancalara, pompalı tüfeklerden tatar yaylarına kadar pek çok farklı silah kütüphanesi mevcut ve bu silah kütüphanesi ile karakterlerimizi donatıp oyundaki yerimizi onlarla alabiliyoruz. Yakın ve uzak muharebe silah sistemleri ile birlikte ilerleyebildiğimiz, aynı zamanda doğrudan aksiyona dalabildiğimiz yapımda üçüncü şahıs kamera perspektifi mevcut. Sınırlı kaynaklarla, yer aldığınız üretim içerisinde çevreyi araştırmak, erişilemeyen alanlara girmek ve oradaki kaynakları ortaya çıkarmak çok değerli. Çünkü oyunda bulunduğumuz süre boyunca kıyamet sonrası bir dünyadayız ve burada hayatta kalabilmek için elbette kaynak toplamamız gerekiyor. Elbette bu kaynaklar hem yiyecek, içecek hem de cephane temini açısından büyük önem taşıyor.
 
 
 
Bildiğiniz gibi yolculuğumuz boyunca etrafımızda çeşitli zombilerin olduğunu görebiliyor, hastanelere doğru ilerleyerek farklı alanlara doğru ilerleyebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda yeni bölgelere doğru ilerleyebilir, onları keşfetmeye çalışabilir ve bu oyunda daha fazlasını yapabiliriz. Aslında oyunun özü çevreyi keşfetmek ve etraftaki kaynakları toplamaktır. Bu oyunda aynı şekilde çevreyi keşfedebilir, çevreyi inceleyebilir, çekmeceleri karıştırabilir, alanlarda dolaşabilir ve tüm kaynakları sırt çantamıza atabiliriz. Bu sayede oyundaki hayatta kalma mekanikleri ile güçlü kalmaya çalışabiliriz.
 
Tabi bu amaçla yürüyüşçüleri ortadan kaldırmak için yukarıda da belirttiğim gibi silah cephaneliğimize göz atıp etrafta hem mühimmat hem de çeşitli kaynaklar bulabiliriz. Kötü adamların yer aldığı ve kötü adamlarla birlikte savaşabildiğimiz yapımda serinin olayları karşımıza çıkıyor ve kıyamet sonrası bir senaryoda hayatta kalmak için elimizden geleni yapmak üzere yola çıkıyoruz.
 
Serinin ikonik karakterlerini içerir
 
Yapım, Rick, Shane, Michonne, Carol, Daryl ve daha fazlası dahil olmak üzere serinin ikonik karakterlerini içeriyor. Bu karakterlerle birlikte ilerleyerek yeteneklerini aynı seviyeye çıkarabiliyoruz. Kısıtlı kaynaklarla yer aldığımız yapım dahilinde istediğimiz gibi silah ve mühimmat toplayabiliyoruz ve grubumuzun hayatta kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmak üzere yola çıkıyoruz. Kaynakların sınırlı olduğu bir üretimde bu kaynakların doğru ve yerinde harcanması çok önemlidir. Aynı şekilde burada da hayallerimizin ikonik takımını korumaya çalışıyorsunuz ve istediğiniz karakterlerle ilerlemeye başlıyorsunuz.
 
 
 
Tüm bu özelliklerin dışında oyunda kendi kampımızı kurabileceğimiz, hayatta kalma gerilimini yaşayabileceğimiz bir yapı veriliyor. Burada dilediğimiz gibi kendi kampımızı savunabiliyor, hayatta kalanları burada kurtarabiliyor ve aynı şekilde ima edilen sır ile zombilerin arasında dolaşabiliyoruz. Elbette kendi kampımızı korumak için etraftaki kaynakları toplamamız ve zombi tehditlerine karşı burada güvenli bir şekilde durmamız gerekiyor.
 
Oyunda bize her zaman hayatta kalma şansı veriliyor ve bu şansın geri tepmesine izin vermemek tamamen bizim elimizde. Yukarıda da belirttiğim gibi bu post-apokaliptik dünyada becerilerimizi sergileyebileceğimiz ve hayatta kalmaya çalışacağımız yapım, yakın gelecekte biz oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor ve bu bağlamda hem hayranlar hem de tabii ki biz de varız. Bu oyunu deneyimlemek için gün sayıyorum.
 
Genel olarak yukarıda da belirttiğim gibi bu tür oyunlar ilk etapta taraftarlar tarafından oynanabiliyor ve daha sonra diğer oyuncular da bu yorumlara göre bu oyuna geçebiliyor ancak bu oyun seçim odaklı bir yapıya sahip olduğu için oyunu değiştirebiliriz. Hikayenin gidişatında bazı noktalarda eksik görünebilir, oyunun gerçekten başarılı olacağını umuyoruz. Hoş bir hikayesi ve içeriğiyle karşımıza çıkıyor. Ancak öte yandan düşündüğümüzde aynı hikayeyi oynamak ve hikayeye gerçek bir ekleme yapmadan oyunda yer almak diziyi izleyenler için sıkıcı da gelebilir.
 
Aynı şekilde bu hikayenin elbette oynanış kısımlarıyla harmanlanması ve aynı zamanda sinematik anlatımıyla da bizlere sunulması gerekiyor. Hem sinematik anlatımıyla hem de ilgi çekici oynanış mekaniğiyle bugün çok güzel bir formda karşımıza çıkabilir ve umarız bu detaylarıyla da karşımıza çıkabilir. Sonuçta bu takımdan yeni başarılar bekliyoruz.
 
Seride öne çıkan ikonik bölgeler
 
 
 
Öte yandan oyunun internet sitesindeki görsellere baktığımızda ikonik serinin içerikleri bize aktarılacak gibi görünüyor ve çizimler gerçekten güzel bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hem çizimler hem de animasyon kalitesi çok güzel bir şekilde görülmeyi bekliyor, umarız kusursuz ve keyifli bir deneyim bizlere aktarılır. Bunun dışında kısaca özetlemek gerekirse oyunda geçirdiğimiz süre boyunca kendi üssümüzü kurabilir, ikonik karakterleri grubumuza dahil edebilir, farklı silahları bu karakterlerle dilediğimiz gibi donatabilir ve bu bağlamda zombileri köşeye sıkıştırıp yok edebiliriz. Aynı şekilde seçim odaklı bir yapı olduğu için hikayenin gidişatını etkileyebiliyor ve burada her oyuncu farklı bir deneyim yaşayabiliyor.
 
Oyunda serinin farklı bölgelerine ve ikonik kısımlarına doğru ilerleyebiliyoruz ve seride bu yerlere gittiğimizde elbette aynı yapıyla karşılaşabiliyoruz. Bildiğiniz gibi oyunun asıl amacı çevreyi keşfetmek ve kaynak toplamaktır. Kaynaklarınız sınırlı olduğu sürece oyundaki yönümüzü dilediğiniz gibi değiştirebileceğinizi, burada yaptığımız seçimlerin çok önemli olduğunu söyleyebilirim.
 
Üçüncü şahıs kamera perspektifi
 
 
 
Nitekim oyunda üçüncü şahıs kamera perspektifinin de bulunduğunu belirtmiştik. Ayrıca bu bağlamda kendi karakterimizi güçlendirebilir, farklı silahları elimize alabilir ve bununla farklı bölgelere ilerleyebiliriz. Oyunda gizlilik bölümleri mevcut ve bu gizlilik bölümleri ile oynanışımızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyoruz ve eğer bir alanı keşfetmek ve keşfetmek istiyorsak bu gizlilik oynanış mekaniği ile ilerlemeye başlayabiliriz. Dolayısıyla oyunda gizlilik unsurlarının bulunduğunu ve zombilerin etrafından dolaşıp diğer zombi gruplarını onları alarma geçirmeden yok etmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede bu zombileri tek tek yok edip, arkadan saldırarak tek saldırıda alt edebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda böyle bir kapanma mekaniğinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlar oyuna çeşitlilik getiren unsurlardan bazıları diyebiliriz.
 
Ayrıca oyunda kullandığımız silahlara bağlı olarak çevresel unsurları da kullanıp etraftaki patlayıcı varilleri patlatabiliyoruz. Örneğin yanımıza yaklaşan kalabalık bir zombi grubu yanan bir varile yaklaştığında, ateş ettiğimizde bu varilin patladığını görebiliyoruz ve kümenin bir anda alevler içinde kaldığını ve tek bir hareket ve ateşleme ile yok olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla oyun içerisinde çevresel unsurlarla etkileşime geçebiliyor ve çevresel unsurları lehimize kullanabiliyoruz. Bu şekilde kaynaklardan ve mühimmattan tasarruf edebilir, düşmanları ve zombileri tamamen ortadan kaldırabilir, böylece sayılarını önemli ölçüde azaltabiliriz. Bu nedenle bu oyunda çevresel unsurların kullanılması oldukça önemlidir.
 
Farklı karakterlerle seyahat etmeye devam edebiliriz
 
 
 
Oyunun sadece başında değil sonuna doğru da farklı karakterlerin karşımıza çıktığını, hikaye kapsamında ilginç bir yapının benimsendiği oyunda da benzer bir sıralı hikaye akışının olduğunu görebiliyoruz. Bu kalıpla elbette oyundaki karakterlerin gidişatına, sadece Rick karakterine değil, diğer karakterlerin varlığına veya yokluğuna da dokunabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda kapsamlı, seçim odaklı bir yapı bizlere aktarılmak isteniyor ve burada yaptığımız atılımların sonuçlarını görmek gerçekten çok hoş bir deneyim, bunun da iyi bir şekilde aktarılacağını gösteriyor.
 
Tekrar grafiklerden ve dövüş sisteminden bahsetmem gerekirse, oynanış görünümünden, oyunda bulunduğumuz süre boyunca üst düzey bir grafik yapısının ve dövüş mekaniklerinin bize sunulmadığını görebiliriz. Dolayısıyla taraftar olarak bu kısımları görmezden gelebiliriz ancak diğer oyuncular da bu durumdan şikayetçi olabilir. Dolayısıyla oyun gerçekten üst düzey bir yapıyla karşımıza çıkmıyor ve bunun farkında olmanız gerekiyor. Oynanış ve animasyon açısından çok yüksek beklentileriniz yoksa ve kendinizi sadece hikayeye ve diziye kaptırırsanız, muhtemelen bu oyundan büyük ölçüde keyif alabilirsiniz. Dolayısıyla bu bağlamda beklentilerinizi düşük tutmanızda fayda olacağını düşünüyorum, oyunda oynadığınız süre içerisinde hem görsel anlamda hem de orta seviyede bize teslim edildiğini söyleyebiliriz. Vurma hissi ve diğer animasyon sorunları.
 
 
 
Son olarak oyun için şunu belirtmek isteriz: Yayınlanan fragmana bakacak olursak, burada gördüğümüz fragmanda yaşayacağımız olaylara yer veriliyor ve sinematik bir deneyimle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda komadan uyanan Rick Grimes karakteri ile ilerleyebiliyoruz ve ardından hikayenin gidişatına istediğimiz şekilde dokunabiliyoruz. Yapımda ağırlıklı olarak vurgulanan şey, olayların gidişatının seçimlerimizle değişmesi ve bu oyunda yerimizi Rick karakteri yerine Shane karakteriyle alabileceğimizdir.
 
Üs kurma temeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda kendi kümemizi kurabilir, güçlü karakterleri yanımıza alabiliriz, burada kendi bölgemizi savunmak elbette büyük değer taşıyor ve çeşitli takviyelerle etrafımızı sarabiliriz. Kendi bölgenizi çitlerle çevirin ve oraya çeşitli tuzaklar yerleştirin. Bu nedenle oyunda seride bulabileceğimiz farklı karakterler mevcut ve oynanış içeriğiyle bu oyunda harika bir deneyim yaşamaya hazırlanıyoruz.
 
oyun fragmanı
 
 

habernarlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk türbanlı eskort istanbul kızlar
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler